Nejčastější otázky týkající se hydroterapeutických van

Jaký je rozdíl mezi whirlpoolem a hydroterapeutickou vanou?

Whirlpool svou funkcí zabezpečuje účinnou relaxaci pro dvě a více osob s tím, že voda ve vaně zůstává i po koupeli. Proto je nutné udržovat správné chemické složení vody účinnou filtrací a testováním vody. Hydroterapeutická vana nabízí vhodnou koupel pro jednu a více osob dle rozměru vany. U hydroterapeutických van se po koupeli voda vypouští , proto se nemusí sledovat chemické složení vody. Ve vanách je zachována možnost používání základních hygienických potřeb jako jsou různé šampony, mýdla aj.

Je možné při masáži používat různé přísady do koupele?

U aromatických koupelí lze využít vůně k docílení účinku. Např. citron tonizuje, vyvolává aktivitu, vůně levandule uklidňuje, vůně jehličí osvěžuje, uvolňuje napětí, vůně hřebíčku a skořice odnímá bolest ze svalů atd. Zvyšují se však nároky na hygienu. Doporučujeme provést účinnou hygienu a dezinfekci vany po každé koupeli.

Můžeme v hydroterapeutické vaně koupat např. psa, kočku?

Své domácí miláčky raději osprchujte ve sprchovém koutu. Ve většině případů můžou vanu poškrábat, ale především se mohou namotat chlupy na hřídel čerpadla a nevratným způsobem ho poškodit.

Jaké jsou garance bezpečného provozu?

Každý z nás ví, že je nebezpečné ve vaně používat elektrické spotřebiče. Jak to, že pak ale „ beztrestně „ můžeme používat hydroterapeutické vany, kde jsou elektrické agregáty. Hydroterapeutická vana je elektrické zařízení třídy I, typ B. Krytí všech elektrických částí je nejméně IP 45. U čerpadla je přídavná izolace mezi vodou a hřídelí motoru, tzv. dvojitá izolace, která zajistí, že voda se nemůže dostat do motoru a tedy ani do kontaktu s elektrickým proudem. Kompresor je konstrukčně chráněn proti vniknutí vody přes bezpečnostní smyčku, která musí být pevně a spolehlivě ukotvena. Velmi důležitou součástí bezpečnostní smyčky je teplotně odolný zpětný ventil, který zabraňuje případnému vniknutí vody do kompresoru, pokud dojde k přetečení vany. Motory agregátů mají tepelné pojistky a jejich ovládací prvky jsou připojeny k obvodům napájeným bezpečným malým napětím. Samonosný rám je odolný proti korozi povrchovou úpravou zinkování. Důležité je také jištění elektrických přívodů. Předepsané jištění najdete v dokumentaci každého solidního výrobce, v návodu se dočtete i předepsaný způsob připojení k síti.
S bezpečností souvisí i způsob údržby hydroterapeutických van.

Co je povinen zabezpečit budoucí uživatel vany před vlastní elektroinstalací?

Veškeré elektroinstalace může vykonávat pouze oprávněná osoba, která vlastní platné osvědčení. Do napájecího obvodu vany musí být zařazen proudový chránič, jehož jmenovitý rozdílový vybavovací proud není vyšší než 30 mA. Pro vanu musí být přiveden samostatný přívod o min. průřezu 2,5 mm2 měděného vodiče pro jmenovité napětí 230 V / 50Hz a musí být samostatně jištěn. V žádném případě nelze vanu připojovat stylem „ do zásuvky „ – musí být trvale připojena k pevně zabudované instalaci. Všechny vodivé součásti musí být vzájemně pospojovány a uzemněny. Musí být provedeno rozdělení vodiče PEN na PE a N, tzn. soustava TN-C na soustavu TN-S.
Než spotřebitel začne užívat výrobek, musí si nechat vystavit revizní zprávu elektrického rozvodu a přívodu k masážní vaně!

Jak je zabezpečena hygiena hydroterapeutických van?

Hygiena vany musí být starostí především výrobce a ne uživatele. To je strategie firmy SANTECH. Hygiena masážní vany je zabezpečena ve dvou úrovních:

Pasivní hygiena

Základem každé hygienické hydroterapeutické vany Santech je tzv. autodrenážnost systému, tzn. že dojde k odtoku veškeré vody po skončení masáže do odpadové armatury a tím nedochází k nehygienickému zadržování vody v potrubí anebo v čerpadle.

Aktivní hygiena

Můžete si vybrat s široké nabídky van, jenž jsou vybaveny různými pomocníky úklidu od těch jednodušších až po nejsložitější, kdy si senzor přečte, že má po každém koupání začít uklízet.

Automatické vysušování
vzduchového potrubí u perličkové lázně

V případě osazení vany vzduchovou lázní s elektronickým ovládáním senzor po koupeli automaticky sepne kompresor a předehřátým vzduchem vyfoukne zbytkovou vodu a dokonale vysuší potrubí perličkové lázně.

Automatická hygiena

Poslední novinkou, pokud se týká čištění van je tzv. automatická hygiena. Uživatel pouze doplňuje čistící tabletku, kterou vkládá do zásobníku umístěného na vaně. Senzor si přečte, že se má po každém koupání začít uklízet. Celý tento úklid netrvá déle než 10 minut a to s minimální spotřebou vody.

Jak často se provádí čištění a dezinfekce hydroterapeutické vany?

Vanu stačí po každé koupeli opláchnout ruční sprchou, otřít vlhkým hadříkem nebo houbou. Doporučujeme používat běžné dostupné tekuté prostředky neobsahující abrosiva ( písek ), která způsobují poškrábání povrchu akrylátu.

Údržbu systému s pasivní hygienou stačí provádět přibližně 1 x za 14 dnů (maximálně 1 x za měsíc).

Napustíme plnou vanu tak, aby trysky byly dostatečně ponořené, přidáme potřebnou dávku originálního dezinfekčního prostředku ( např. Santech, Polysan ). Na cca 10 minut zapneme hydromasáž, popř. perličku a necháme účinkovat dezinfekční prostředek a nakonec napustíme vanu pouze čistou vodou a znovu ji propláchneme. Tímto způsobem se odstraní z agregátů, rozvodných hadic a fitinků usazené nečistoty. Jsou to většinou nánosy mýdla, šamponů, olejů, zbytky kůže, na kterých mohou parazitovat nežádoucí mikroorganismy. Zároveň tím zabráníme usazování vodního kamene.
Pokud se nečistota usazuje na samotných tryskách, očistíme je kartáčkem nebo hadříkem namočeným v neabrazivním čistícím prostředku.

Kde si můžeme prohlédnout funkční hydroterapeutickou vanu?

Doporučujeme obrátit se přímo na oddělení technické podpodry firmy Santech anebo na koupelnová studia, kde jsou hydroterapeutické vany vystaveny. Jinak spotřebitel v podstatě kupuje „ zajíce v pytli " , neboť ve většině případů nemá možnost podrobně se seznámit s konkrétním typem funkční vany a srovnat s konkurenčním výrobkem.

Jsou hydroterapeutické vany hlučné?

Jako každé zařízení, kde jsou elektrické agregáty, tak i vana s sebou přináší hlučnost. Firma Santech klade velký důraz na co nejtišší provoz. Čerpadlo i kompresor je pružně spojen s rámem přes pryžové podložky, čímž se tlumí svislé i příčné kmity, které vyvolávají vibraci a hlučnost zařízení. Výškově stavitelné nožičky jsou opatřeny antivibrační vložkou a tím se zabraňuje přenosu vibrací do podlahy. Součástí příslušenství vany je izolační páska, která zajišťuje dostatečnou izolaci proti případným vibracím do stěn.

Jaké jsou možnosti ovládání hydroterapeutických van?

Nejjednodušší ovládání zajišťuje pneumatický spínač. Umožňuje funkci: zapnuto / vypnuto.
Elektronické ovládání kontroluje minimální hladinu vody, je pojistkou proti spuštění systému bez vody a zároveň chrání systém při výpadku proudu nebo při používání nezkušenou osobou. Digitální ovládání navíc umožňuje uživatelům snadné a bezproblémové ovládání všech potřebných funkcí a zároveň exkluzivně poskytuje všechny údaje potřebné pro maximální komfort masáže.

Inteligentní hydroterapeutické vany dokážou z obyčejné koupele udělat opravdový požitek.

Jaké množství a typy trysek doporučujete použít?

Účinnost vodní masáže spočívá především v optimálním množství správně rozmístěných trysek s dostatečnou intenzitou vodního proudu. Firma Santech nabízí 7 modelových řad, které jsou prověřeny praxí a dávají zákazníkovi možnost vybrat si tu, která odpovídá jeho potřebám.

Je součástí vany i mechanická výpusť a sifon?

Standardně jsou hydroterapeutické vany osazeny kvalitní mechanickou výpustí se sifonem, kterou můžete pohodlně a hygienicky ovládat vypouštění vody do odpadové armatury. Sifon zabraňuje vnikání nepříjemných zápachů z odpadové armatury do prostoru vany.

Je složitá montáž hydroterapeutické vany?

Firma Santech montuje speciální samonosné rámy, které výrazně zvyšují tuhost, stabilitu vany a zjednodušují montáž.

Jaké příslušenství lze k vaně zakoupit?

Ve snaze o dosažení maximálního komfortu při masáži je možné vanu vybavit automatickým dohříváním vody na požadovanou teplotu. Chromoterapie svým barevným efektem dotváří atmosféru uklidňující a příjemné koupele.
SANTECH vychází vstříc i speciálním požadavkům jako je např. napouštění vody do vany přes přepadovou výpusť.

Jakou záruku poskytujete na své výrobky?

Výrobce Santech poskytuje na všechny své výrobky minimální záruku 2 roky. Po uplynutí záruční doby provádíme i pozáruční servis.

 

  © 2022 SANTECH PLUS s.r.o.

Na našich webových stránkách používáme soubory cookies. Některé z nich jsou nezbytné, zatímco jiné nám pomáhají vylepšit tento web a vám lehce najít to co hledáte. Souhlasíte s používáním všech cookies?

Další informace