Umíte si vybrat vanu?

Jaký tvar a rozměr vany zvolit?

Pro začátek bude nejlepší obejít koupelnu s metrem a nakreslit si jednoduchý plánek s rozměry koupelny. Vybírejte tvar a velikost vany dle prostorových dispozic v koupelně. Důležité je, aby vana nezabírala nepřiměřenou část místnosti. Zároveň při výběru vany přihlédněte i k tělesným proporcím členů rodiny.

Koncept Time

Vana může být krásná i bez obkladu. Taková je základní myšlenka, s níž pracovali designéři Santech. Nový koncept má zcela inovativní systém umístění vany v koupelně bez složité montáže nebo pracného zdění a obkládání.

BEVEL COLLECTION

Koncept nízké vany

Nízká vana ONE je první vanou, ve které se můžete opravdu bezpečně a pohodlně vykoupat nebo osprchovat. ONE nabízí komfortní pohyb jako ve sprše a to díky menší hloubce a dostatečně plochému dnu vany. Snadný vstup do nízké vany ocení především senioři a osoby s pohybovým omezením.

Koncept Senior

Navržený koncept uvítají především senioři či osoby se sníženou pohyblivostí, pro něž je vstup do vany obtížný nebo téměř nemožný. Koupelnová vana s dvířky disponuje patentovaným bočním vstupem, který umožňuje téměř bezbariérový vstup. Můžete si dopřát i variantu s hydromasážním systémem pro zdraví prospěšnou relaxaci.

Obdélníkové vany

Jsou nejvíce používané v mederním designu současné koupelny. Trendem dnešních obdélníkových van jsou ostře řezané kontury. Minimalistický tvar navozuje v koupelně celkový dojem čistoty a elegance. Různé série obdélníkových van SANTECH začínají na nejmenším rozměru 140 x 70 cm a končí až na vaně pro dvě osoby v rozměru 190 x 120 cm.

Asymetrické vany

Dokonale kombinují koupání a sprchování. Svým velkým diagonálně řešeným vnitřním prostorem umožňují pohodlné koupání a zároveň šetří místo v koupelně. Mnohé jsou multifunkční, dají se doplnit vanovou zástěnou, která zabrání cákání vody v koupelně. Všechny asymetrické vany můžete vybírat v pravé nebo levé variantě.

Rohové vany

Nadchnou svým prostorem celou rodinu. Rohová "rodinná" vana svým praktickým tvarem je vhodná do mnoha typů koupelen. Existují vany (ovál, mnohoúhelník), které nahrazují rohové řešení, avšak roh je vyzděn a klasicky obložen. Toto řešení nabízí větší komfort při užívání, přitom vana je instalována v rohu koupelny.

Oválné a kruhové vany

Dodají koupelně nevšední originalitu. Pokud se nespokojíte s běžným provedením a máte dostatčný prostor v koupelně, neváhejte a pořiďte si oválnou nebo kruhovou vanu pro více osob. V mnoha domácnostech to funguje tak, že k běžné hygieně slouží sprchový kout a vana se napouští jen příležitostně, takže není třeba se bát velké spotřeby vody.

Volně stojící vany

Vyniknou ve větší koupelně. Vana v prostoru dodá koupelně zcela jiný charakter. Okamžitě se stává tím, čeho si každý všimne a co ho upoutá. Volně stojící vana se Vám odmění pocitem vysokého komfortu. Budete ležet v horké vodě a kolem Vás bude dost místa, vše bude volné, nic Vás nebude omezovat.

Bevel s panelem

 

Více informací o akrylátových vanách - ceny, technické specifikace, nákup...

 

 

Bezplatná linka 800 176 514

  © 2015 SANTECH PLUS s.r.o.