Dáváte přednost sprchování?

V dnešní době je sprchování plnohodnotným způsobem očisty těla a tomu se přizpůsobuje celá koupelna. Současným trendem v oblasti sprchování jsou prostornější sprchové kouty, které nabízejí mnohem více bezpečí a pohodlí. Není to ale proto, aby se zde dobře cítili lidé s plnějšími tvary, i když i oni tady mají samozřejmě mnohem více pohodlí, ale hlavně kvůli vzhledu. Takto velké sprchy totiž vypadají mnohem lépe než ty klasické, které mají zpravidla délku stran od 80 do 90 centimetrů.

Moderní pohodlné a bezpečné sprchování

Klasické provedení sprchového koutu

Oblíbené sprchové dveře do niky

Dokonalé spojení koupání a sprchování

Co byste měli vědět …

Vodotěsnost sprchových koutů

Různé typy sprchových dveří, koutů a vanových zástěn Vám samozřejmě nabízejí optimální zábranu proti stříkající vodě. Přesto je potřeba Vaše požadavky na „vodotěsnost“ zahrnout do myšlenek při výběru konkrétního výrobku.
Je potřeba znát základní pravidlo, že plně orámované kouty ve srovnání s designově orientovanými, částečně orámovanými nebo bezrámovými nabízejí vždy vyšší vodotěsnost. Při výběru dveří je třeba vědět, že ze dveří, které se otevírají ven do prostoru, stejně nějaká ta kapka spadne, kdežto např. u posuvných dveří zůstanou všechny kapky uvnitř. Nechte si poradit od odborníka, tak můžete snadno najít variantu, která Vám bude vyhovovat.

Bezrámové provedení

Částečné orámované

Plně orámované

Jaký typ výplně zvolit?

Dobrá varianta je sklo CRYSTAL-CLEAR
Speciální úprava skla usnadňuje čištění a voda po něm rychleji stéká. Díky tomu dochází k menšímu usazování nečistot a vodního kamene. Pokud i tak nějaké zbudou, lze je odstranit velmi snadno bez použití agresivních prostředků.

Dokonalý chromový povrch profilů. Pozor však na jejich údržbu!

Sprchové kouty v chromovém provedení jsou velmi elegantní, ale nesmějí být namontovány v prostředích s výskytem chloru ve vzduchu, např. v plaveckých zařízeních či soukromých bazénech! Zásadně je třeba při montáži vždy dodržovat následující pokyny: vyvarovat se mechanického namáhání profilů, zamezit kontaktu s kovovými nástroji, neřezat na profilech ostrými předměty a nepoužívat silikon obsahující ocet. Doporučujeme používat silikon pro mramor a pečovat o sprchový kout dle pokynů výrobce.

Kvalita sprchových koutů NOVELLINI

Pravidelně jsou prováděny zátěžové testy, které byly vyvinuty společně s uznávanými zkušebními ústavy. Tím jsou zaručeny nejvyšší standardy. Samozřejmě jsou všechny výrobky NOVELLINI testovány dle platných požadavku TÜV. Navíc podléhají všechny NOVELLINI výrobky nejpřísnějším interním zkušebním podmínkám, které požadované normy na daný typ dveří mnohonásobně překračují.

Bezplatná linka 800 176 514

  © 2015 SANTECH PLUS s.r.o.